بهجان تنها یک روستا نیست، بلکه وطنی ترک ناشدنی است.بهجان دوستت دارم

دانلود تحقیقات در مورد بهجان بخش دوم قسمت اول

تحقیق شماره 2-1
در مورد بهجان خیلی تحقیق انجام نشده و همین باعث شده که اطلاعات زیادی در مورد این روستای زیبا و دوست داشتنی در اختیار عموم قرار نگیرد .

اما این بار با یک تحقیق از یکی از دانشجویان رشته علوم اجتماعی به نام بابک امیری بهجانی اومدیم .


این تحقیق به 6 بخش تقسیم میشه و هر بخش شامل اطلاعاتی تاریخی و فرهنگی و ... میشه ...

این 6 قسمت در 6 هفته رو وبلاگ قرار میگیره ...

از دوستانی هم که این مطلب رو مطالعه میکنند خواهشمندم اگر اطلاعات بیشتری در اختیار دارند از طریق نظرات به ما اطلاع بدهند تا با هم فکری این روستا رو به تمام ایران و جهان معرفی کنیم ...


قسمت دوم شامل عناوین زیر میشه ...


قشربندی اجتماعی:


در روستای بهجان ملاک قشر بندی مبتنی بر درآمد، ثروت، احترام، علم و مخصوصاً مالکیت زمین است. از آن جا که روستای بهجان به زمین وزراعت بیشترین وابستگی رادارند یکی از مهمترین ملاک های قشربندی در مالکیت زمین زراعی است ...


جمعیت و نیروی انسانی:


طبق آمار جمعیتی سال 1390 ( مربوط به مرکز بهداشت روستا ) روستای بهجان دارای 1609 نفر جمعیت است که از این تعداد 793 نفر مرد و816 نفر زن است.


 به ادامه مطلب مراجعه شود ...


خانواده و ازدواج:


در روستای بهجان خانواده هم از نوع گسترده است و هم از نوع هسته ای. در سال ها ودهه های گذشته در روستا خانواده اکثراً به صورت گسترده بوده است. اما امروز به دلیل تحولات گسترده در حوزه های مختلف زندگی، نوع نظام خانواده از شکل گسترده به هسته ای انتقال یافته است.


آموزش و سواد:


روستا بهجان دارای یک دبیرستان دخترانه دومدرسه راهنمایی ویک مدرسه ابتدایی است که در سال های قبل یک دبیرستان پسرانه در روستا  مشغول به کار وآموزش بود که به دلیل کمبود دانش آموز در سال 1390تعطیل گردید. در روستای بهجان در مقطع دبیرستان به دلیل کمبود رشته های متنوع تحصیلی مجبور به مهاجرت به شیراز و جهرم شده اند.

:

دانلود بخش اول

دانلود بخش دوم قسمت اول

دانلود بخش دوم قسمت دوم

دانلود بخش سوم قسمت اول

دانلود بخش سوم قسمت دوم

دانلود بخش چهارم  نویسنده : ابوالفضل پاسالاری
تاریخ : 30 اردیبهشت 1391