بهجان تنها یک روستا نیست، بلکه وطنی ترک ناشدنی است.بهجان دوستت دارم

دانلود تحقیقات در مورد بهجان بخش دوم قسمت دوم


تحقیق شماره 2-2


در مورد بهجان خیلی تحقیق انجام نشده و همین باعث شده که اطلاعات زیادی در مورد این روستای زیبا و دوست داشتنی در اختیار عموم قرار نگیرد .


اما این بار با یک تحقیق از یکی از دانشجویان رشته علوم اجتماعی به نام بابک امیری بهجانی اومدیم .


این تحقیق به 6 بخش تقسیم میشه و هر بخش شامل اطلاعاتی تاریخی و فرهنگی و ... میشه ...

این 6 قسمت در 6 هفته رو وبلاگ قرار میگیره ...

از دوستانی هم که این مطلب رو مطالعه میکنند خواهشمندم اگر اطلاعات بیشتری در اختیار دارند از طریق نظرات به ما اطلاع بدهند تا با هم فکری این روستا رو به تمام ایران و جهان معرفی کنیم ...قسمت سوم شامل عناوین زیر میشه ...

بهداشت ودرمان:


روستای بهجان دارای یک خانه بهداشت ویک درمانگاه است. که خانه بهداشت سه پرسنل دارد، دونفر از آنها زن ویک نفر مرد می باشد ودر درمانگاه 4 نفر پرستار ویک دکتر عمومی ویک دندان پزشک مشغول به کار هستند، که دکترها در روز های خاصی از هفته در درمانگاه مریض ها را معاینه می کنند.


شیوه سکونت ومسکن:


شکل روستای بهجان به دلیل کوهستانی بودن به دوصورت پلکانی و متمر کز می باشد وباغ ها وزمین های روستا در اطراف روستا قرار دارند. ساکنان روستا در ایام قدیم خانه های خود را از خشت، گل، سنگ و... می ساختند و برای پوشاندن سقف از چوب سپیدار ونخل استفاده می کردند.

 

 به ادامه مطلب مراجعه شود ... 

سازمان و موىسسات:


روستای بهجان دارای یک مسجد و دو حسینه می باشد. همچنین دارای سه امام زاده در اطراف روستا است که یکی از امام زاده ها مورد توجه بیشتری قرار دارد، به دلیل اینکه آن مکان محل دفع میت ها است ومردم هروز پنجشنبه برای زیارت وقرائت فاتحه برای مردگان به آنجا می روند.


:

دانلود بخش اول

دانلود بخش دوم قسمت اول

دانلود بخش دوم قسمت دوم

دانلود بخش سوم قسمت اول

دانلود بخش سوم قسمت دوم

دانلود بخش چهارمنویسنده : ابوالفضل پاسالاری
تاریخ : 6 خرداد 1391